MAGYAR BAJNOK ÉS VILÁGDÖNTŐ RÉSZTVEVŐ AZ AREA5 CSAPATA!

2022. július 7-8-án került megrendezésre Győrben a WORLD ROBOT OLYMPIAD (robot építő és programozó verseny) nemzeti döntője. A Robot Világolimpia egy globális robotverseny fiatalok számára. A versenyen a LEGO Education által gyártott Lego Mindstorms játékokat használják. Először 2004-ben, Szingapúrban rendezték meg, és ma már több mint 26 000 csapatot vonz több mint 65 országból.

Iskolánk csapata, az Area5 a miskolci regionális versenyen 2. helyen jutott be a nemzeti döntőbe.

A csapat tagjai nem vették félvállról a felkészülést, és nagy lelkesedéssel készültek a döntőre. A sok munka meghozta az eredményét. A kétnapos, fantasztikus hangulatú verseny végén az AREA5 felállhatott a dobogó legfelső fokára, és ELSŐ HELYEZETTKÉNT KIJUTOTT A DORTMUNDBAN RENDEZENDŐ VILÁGDÖNTŐRE.

A CSAPAT TAGJAI: BALASSA DÁVID, KIS BALÁZS, MAGYAR ZOLTÁN NIMRÓD

FELKÉSZÍTŐ PEDAGÓGUS: SIMON ZOLTÁN