FELVIDÉKI PORTYA

2023. június 4-én a „Legyél Te is kutató!” háziverseny győzteseit (Sándor-Fekete Fanni, Vallyon Nóra, Szalkári Máté) vitte jutalom túrára Puzsér Sándor tanár úr, az iskolai Öko-team vezetője. A túra úticélja: a szlovák-magyar határ közelében található természeti látnivalók.

Tornanádaskánál lépték át az országhatárt és a Gömör-Tornai karszt területén tettek sétát. Főleg a karszt formakincseket tanulmányozták egy kis történelmi kitekintés kíséretében, valamint a gasztronómia sem maradhatott el. Először Áj falucska határában a híres vízeséseket nézték meg a túrázók, majd felgyalogoltak a közeli várromhoz. A tornai várból csodálatos panorámában gyönyörködtek. Innen a kulináris kalandok reményében a Réva étterembe látogattak el. Néhány kofola (szlovák kóla) és a fatányéros elfogyasztása után, Szádelő mellett a völgyben túráztak tovább. A néhol 100-200 méteres sziklaszirtek és a száguldó, örvénylő hegyi patakok igazán vadregényesek voltak. Sajnos Krasznahorka várához nem tudtak felmenni a várban zajló felújítási munkálatok miatt, így Rozsnyón „vigasztalták” magukat a belváros látványával és néhány fagylalttal.

Alaposan elfáradva, csaknem 400 km megtétele után este fél 9-kor ért Hevesre a világlátott kis csapat.

Képes beszámoló az iskola facebook oldalán található: