SIKERES LEGO SZEREPLÉS

Hatalmas versenyt hozott a FIRST LEGO League – Miskolci regionális selejtező, ahol a legjobb csapatok mind 300 pont felett teljesítettek a robotfutamban és remek innovációs projektekkel készültek.

A Hevesi Körzeti Általános Iskola csapata, a HK LIONS első alkalommal vett részt a magyarországi FLL versenysorozatán és ÖSSZESÍTÉSBEN AZ 5. HELYEN VÉGZETT.

Új kihívásokkal kellett szembenézni egy robotikában már “tapasztalt” csapatnak: innovációs projekt és prezentáció készítés. A csapat ilyen irányú tapasztalatokkal még nem rendelkezett, de ennek ellenére kiválóan szerepeltek. Az innovációs projektben jó tanácsokat kaptak a csapat tagjai, amiből később lehet majd építkezni. A robotépítés és programozás jóval közelebb állt a csapathoz, és ezt be is bizonyították: a regionális döntő LEGJOBB ROBOTFUTAM csapat díjat elhozták és a ROBOT DESIGN 3. HELYEZETTJEI is ők lettek. A csapat megkapta az ÁTTÖRÉS KÜLÖDÍJAT, mert robotjukat folyamatosan tökéletesítették, egészen a döntőig!

A csapat tagjai: BALASSA DÁVID (7.B), KIS BALÁZS (7.B), MAGYAR ZOLTÁN NIMRÓD (7.A), SZALKÁRI MÁTÉ (8.J).

Felkészítő: SIMON ZOLTÁN

Képes beszámoló az iskola facebook oldalán található: