FARSANG A KÖRZETIBEN

Karneváli hangulat uralkodott a Körzeti Iskolában február 9-én. Maskarába bújtak kicsik és nagyok. A délelőtt folyamán elkészültek a hagyományos osztály fotók. Mindenki bemutatta a jelmezét a zsűri tagjainak, akik kiválasztották a nyertes osztályokat és a győztes egyéni jelmezeseket. A legek tárgyjutalmat illetve joker napot és órát kaptak. A délelőtt további részében csocsó bajnokságon, focikupán lehetett játszani és szurkolni, valamint a táncoslábúak „utcabálon” szórakozhattak.

Ebéd után felsorakoztak az osztályok, élükön a tanulók által készített kiszebábbal. Síppal, dobbal és más hangkeltő eszközzel verték fel a város csendjét a gyerekek, ezzel ijesztve el a telet. A kiszejárás befejeztével máglyán égtek a telet jelképező bábok.

Remélve, hogy hamarosan érkezik a tavasz, egy közös vonatozás zárta a farsangi rendezvényt.