2024-05-01 napi bejegyzések

ORSZÁGOS ANGOL NYELVI SIKER

KODAJ MÍRA HANNA 6.b osztályos tanuló remek teljesítménnyel a kiemelkedő 4. HELYET SZEREZTE MEG a Mozaik Kiadó által szervezett ORSZÁGOS TANULMÁNYI VERSENYEN ANGOL NYELVBŐL. A tanév során öt online fordulón keresztül kellett számot adniuk a diákoknak nemcsak angol nyelvi ismereteikről, hanem általános műveltségükről is. Furfangos, elgondolkodtató, komoly utánajárást igénylő feladatok szerepeltek az online fordulókon. Míra önálló, szorgalmas és alapos munkával kivívta magának a döntőbe jutást. A döntőt a budapesti Orchidea Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Gimnáziumban írta meg. A 2024. április 27-én Szegeden, a Szent-Györgyi Albert Agorában megrendezett díjátadóra minden tantárgy első négy helyezettjét hívták meg. Az ünnepélyes ceremónián kihirdetett eredmény alapján Míra az országos 4. helyet szerezte meg.

Felkészítő: KISBALÁZS KOLETTA

3. HELYEZÉS A JÁTÉKOS ANYANYELVI VETÉLKEDŐN

A Körzeti Iskola 8. j osztályos diákjai a 2024. április 24-én Egerben, a Petőfi Irodalmi Múzeum és az Anyanyelvápolók Szövetsége által szervezett „ANYANYELVI JÁTÉKOK- JÁTÉKOS ANYANYELV” vetélkedő vármegyei döntőjén, az általános iskolások kategóriájában 3. HELYEZÉST értek el. A szólások, közmondások, szókincs és tájszavak témakörében írásbeli, szóbeli és szituációs feladatokat kellett megoldaniuk a versenyző csapatoknak. A körzetisek szoros versenyben, mindössze egy ponttal, maradtak le a második helyről.

A csapat tagjai: HÁJAS IZABELLA JUDIT, KAKUK MIRA, SZALKÁRI MÁTÉ, SZÉCSI SZONÓRA.

Felkészítő tanár: FODORNÉ NAGY JUDIT

FÓKUSZBAN A FIZIKA

2024. április 24-én a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem ifjú fizikusai tartottak látványos kísérletekkel tarkított ismeretterjesztő tanórákat iskolánkban. A fiatalabb korosztály képviselői és a nagyobbak is érdeklődve figyelték a kísérleteket, kérdéseket tettek fel, aktívan bekapcsolódtak a programba. Az egyetemisták előadásainak célja az élménynyújtáson és az ismeretátadáson túl a természettudományok népszerűsítése is volt.

Képes beszámoló az iskola facebook oldalán található: