EGÉSZSÉGNAP A KÖRZETIBEN_2024

2024. március 22-én egészségnap keretében ismerkedtek a tanulók az egészséges életmóddal. Előzetes feladatként minden osztálynak plakátot kellett készíteni egészség témakörben. A délelőtt folyamán az alsósok az osztálytermekben kreatívkodtak, és játszva ismerkedtek az egészséges életmód kritériumaival, majd az udvaron összeállított akadálypályán ügyeskedtek az általuk behozott közlekedési eszközökkel. A délelőtti órákban a felső tagozatos tanulók Netfit méréseken vettek részt.

Március 22. a víz világnapja, ezért ezen a napon a körzetis gyerekek egy flashmobbal hívták fel a figyelmet a víz fontosságára. A nagyszünetben a Körzeti Iskola minden tanulója és pedagógusa kékbe öltözve vízcseppeket formázott az iskola sportpályáján.

Délután az egészséges étkezéssel való ismerkedés kapott főszerepet: a tanulók egészséges ételeket és italokat készítettek és kóstoltak.