2022-10-15 napi bejegyzések

TÖRTÉNELMI VETÉLKEDŐN DIADALMASKODTAK A KÖRZETISEK

2022. október 6-án – az Országos Könyvtári Napok alkalmából – a Városi Könyvtár történelmi vetélkedőt szervezett 7-8. évfolyamos tanulóknak. A téma az 1848-49-es forradalom és szabadságharc volt, a fókuszban Petőfi Sándor életútja, a szabadságharcban betöltött szerepe, és az októberi aradi események. A vetélkedőn a csapatoknak 10 próbatételt kellett teljesíteni.

Iskolánkat két csapat képviselte. A színes, sokrétű feladatokat tartalmazó versenyben szép eredmények születtek:

A Pilvax Klub (Márkus Dorottya, Sőti Eszter, Szabó Diána Boglárka, Törőcsik Ferenc 8.b osztályos tanulók) csapata megszerezte az első helyezést, a Szabadságharc hősei (Hájas Izabella, Jóni Jázmin, Kakuk Mira, Szécsi Szonóra 7.j osztályos tanulók) pedig negyedik helyezettként zárták a versenyt.

Felkészítő: Sinkovics Orsolya

1. helyezés: Márkus Dorottya, Szabó Diána Boglárka, Sőti Eszter, Törőcsik Ferenc
4. helyezés: Jóni Boglárka, Szécsi Szonóra, Hájas Izabella Judit, Kakuk Mira

DIÁK KLUBDÉLUTÁN

Elstartolt a DÖK szervezésében a havonta megrendezésre kerülő Klubdélután. Sokféle szórakozási lehetőségből választhattak a rendezvényre látogató tanulók. Lelkesen vettek részt a gyerekek a csocsó bajnokságban, a ping-pong asztalok is népszerűek voltak. Sokan filmeztek a “moziban”, de a legnagyobb meglepetésre a pálmát a társas parti vitte el, ahol az ún. “poharas” játék tarolt.

Kellemes péntek délutáni időtöltés volt a részt vevő diákok számára. Hamarosan folyt.köv.! 🙂

SZÉP SIKEREK AZ „ADJ ESÉLYT AZ ÁLLATOKNAK!” RAJZPÁLYÁZATON

Szeptemberben a Harmónia Alapfokú Művészeti Iskola körzetis tanulói Árvai Erzsébet vezetésével részt vettek a Hevesi Kulturális Központ Könyvtár Tagintézményének rajzpályázatán.

A téma nagyon tetszett a gyerekeknek, hiszen az állatok közel állnak hozzájuk. A rajzolási technikát szabadon választhatták. A múlt tanévben tanultakat hasznosítva: grafit, pasztell, színes ceruza, filctoll, vízfesték, egyéni, változatos munkák születtek.

Az Országos Könyvtári Napok alkalmából 2022. október 9-én adták át a jutalmakat.

Helyezettek:

1 hely:

Nagy Hunor 3.b

Nagy Dorka 4.a

Kodaj Mira 5.b

2.hely:

Budai Sára 2.b

Mráz Leila 4.b

Tóth Kamilla 4.b

Darázs Eszter 6.b

Rácz Ágnes 6.a

Különdíj: Simon Dorka 4.b

A „Házi kedvencem” elnevezésű fotópályázatra Nagy Dorka, Morvai Lia és Simon Dorka készített fotókat, munkáikat emléklappal , könyvvel jutalmazták.